Yağlı Ciltlere Özel Maske Tarifi

Yağlı Ciltlere Özel Maske Tarifi

Yağlı cilde sahip olanlar bu tarz cilt yapısının getirmiş olduğu sorunlara da oldukça alışıktır. Özellikle yağlı ciltlerde sivilce oluşumu diğer cilt tiplerine oranla daha fazla meydana gelebilmektedir. Bununla birlikte ciltte sürekli olarak siyah nokta oluşumu veya parlama ile ilgili sorunlarda yine yağlı cildin getirmiş olduğu olumsuzluklardan birisidir. Yağlı cilde sahip olanların cildinin nemlenmesi ve bakıma ihtiyacı olduğunu unutulmamalıdır. Yağlı ciltlere özel olarak sunulmakta olan doğal yöntemler ise bu noktada sizler için oldukça yardımcı olabilir. Yağlı ciltlere özel maske tarifi:

Yağlı cilt kesinlikle cildin yağ oranının bilinmesi ile uygun bir maske tarifini seçilmesi açısından önemlidir. Ancak soğuk süt maskesi ile kolaylıkla yağlı cilt için bakımınızı yapabilirsiniz.

Soğuk Süt Maskesi:

Sadece soğuk süt ile günlük olarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Bununla birlikte sütün içine karıştıracağınız papaya meyvesi ve yine yağlı cilt için mucizevi bir etki yapan maske çeşitlerinden birisidir. Süt ve limon suyu karışımı da yine yağlı cilt için en etkili olan kürlerden birisidir. Bal ve limon suyunun yanı sıra yumurta beyazı karışımı da maske olarak tercih edilebilir.

Beğen  
Yazar

Güncel Blog Yazarı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 3