Majezik (Ağrı Kesici) Nedir ?

Majezik (Ağrı Kesici) Nedir ?

En güçlü ağrı kesiciler içinde gösterilen mazejik kesinlikle oldukça dikkatli bir şekilde kullanılması gereken ilaçlardan birisidir. Majezik ilacının ise ana etken maddesi FLURBİPROFEN olarak bilinen maddedir. Özellikle eklem ve diş ağrıları için tercih edilmektedir. Bununla birlikte adet dönemi ağrılarında veya iskelet ağrılarında da güçlü bir ilaç olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Majezik ilacı ile ilgili bilinmesi gerekenler:

-Öncelikli olarak mide ağrılarını oldukça tetiklediği bilinen bir ilaç olduğu için de içindeki maddelere karşı duyarlılığınız var ise ilacı kullanmaktan kaçınmalısınız.

Majezik ilacı hemen her türlü ağrının dinmesi için tercih edilen oldukça etkili ilaçlardan birisidir.

-İlacı oldukça dikkatli bir şekilde kullanmalı ve kesinlikle alkol ile birlikte kullanmamalısınız. Çünkü bu durum mide kanaması riskini oldukça artıracaktır.

-Özellikle çocuklarda ve yaşlılarda oldukça dikkatli bir şekilde kullanılması ve mümkün olduğu sürece özellikle çocuklara majezik ilacının verilmemesi uygun görülmektedir.

-Sıklıkla ilacı kullandığınızda nefes almada güçlük çekiyorsanız veya yoğun bir halsizlik ile karşı karşıya kalıyorsanız kesinlikle ilaç kullanımını bırakmalı ve doktorunuz ile görüşmelisiniz.

Beğen  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar

Güncel Blog Yazarı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir