Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

Kuru bir cilt tipiniz var ise özellikle kırışıklıklar ile mücadele vermek için sıklıkla cildinizi nemlendirmelisiniz. Bunun için ise günlük olarak krem kullanmanız yeterli değildir. Kuru ciltler için düzenli olarak evde hazırlayacağınız bakım kürlerini uygularsanız daha sağlıklı ve nem oranı yeterli olan bir cilde sahip olabilirsiniz. Kuru ciltler için maske tarifi:

-Muz Ve Yoğurt: Yoğurt özellikle kuru ciltler için en sağlıklı olan besinlerden birisidir. Gerek tüketimine gerekse de cildinize düzenli olarak uygulamaya dikkat etmelisiniz. Muzun içindeki lifler ile de cildinin yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz. Bu maske için ise sadece yarım bardak yoğurt ve yarım muz sizler için yeterli olacaktır. Püre haline getirdiğiniz maskeyi kuruyuncaya kadar yüzünüzde bekleterek ardından ılık bir su ile kolaylıkla cildinizden arındırabilirsiniz. Bu maske sonrasında sizler de ilk uygulamada bile cildinizin yumuşadığını ve nemlendiğini hissedebilirsiniz.

Sadece yoğurt değil salatalık da cildin nem dengesi için en önemli besinlerden birisidir. Dilimlenmiş salatalık veya salatalık suyu ile cildinizi temizlerseniz nemini geri kazandırabilirsiniz.

Beğen  
Yazar

Güncel Blog Yazarı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir